В Ямбол се проведе Държавно първенство по тенис на маса и вдигане на тежести за хора с увреждания

Обща снимка
29.11.2017 / 10:40

Отборът на СКИ „ЯМБОЛ-99“ завоюва първо място отборно на провелия се на 25 ноември Държавен индивидуален турнир по тенис на маса за хора с увреждания в град Ямбол. В спортната надпревара участваха близо 50 състезатели. Сред останалите първенци са отбор от Сливен и Варна.

На същата дата се състоя и индивидуален турнир по вдигане на тежести за купата „Христо Христов“, отново за хора с увреждания. Отборно първото място на щангите зае „ДЖАВЕЛИН“ Бургас, на второ място остана СКИ „ЯМБОЛ-99“, а на трето „ТРАКИ“ Пловдив.

Двата турнира се проведоха благодарение на БПА, община Ямбол, община Тунджа и НАСО. Победителите в отделните дисциплини бяха наградени от председателят на Българската параолимпийска асоциация г-н Илия Лалов.

Традиционно състезанията в гр. Ямбол се провеждат в навечерието на 3-ти декември – Международен ден на хората с увреждания. И тази година това не е изключение. Състезанието премина благополучно в спортна зала „Диана“.