Баскетболният отбор на Ямбол за момичета до 12 години се класира в челната осмица на най-силните отбори

...........................................
30.04.2024 / 20:00

Баскетболният отбор на Ямбол за момичета до 12 години се класира в челната осмица на най-силните отбори. С треньор Здравко Янчев, отборът си осигури участие във финалите на Държавното първенство, като завърши на второ място в регионалния турнир в Сливен. До момента тимът има 15 победи от 16 мача във фазите на националния шампионат.

След 15-годишна пауза Ямбол отново ще има представител на финалите при 12-годишните момичета. Финалният турнир от Националното първенство е възможно най-високият баскетболен форум в страната за тази възрастова група с отбор от женската част. Той ще се проведе в Русе от 18 до 22 май.

Община Ямбол поздравява целия отбор за успеха, както и треньора им Здравко Янчев и им пожелава успех на предстоящите финали.