Любен Каменов първи на тренировките на планинско „Българка”

Планинско "Българка"
10.06.2018 / 10:49

Любен Каменов от АСК Каменов Рали с Мицубиши ЕВО 8 с време 02:33.30 бе най - бърз на тренировките на Българка 2018. След него се наредиха пилотите Стефан Стоев от АСК Ара Моторспорт с време 02:34. 22 и Юлиян Телийски пилот на АСК Дунев Рейсинг с време 02:34.38.

Следват Христо Манолов от АМСК – 02:34.48, Илия Царски АСК Автоцар Рали - 02:35.29, Васко Въжаров АСК Джордан Рейс - 02:43.27. Десетката допълват Ивелин Йотков Грийн фокс моторс - 02:45.94,Петко Манолов Проспийд 02:47.99, Александър Бурдинов АСК Хоби кар - 02:48. 37 и Георги Василев АСК Дианел Рейсинг 02:49. 81.

Стартът на състезанието е в 10:30 часа на 10 юни, неделя.

От преминалите технически преглед 56 автомобила, финишираха 55. Технически проблем възникна в автомобила на Стефан Георгиев (ЕФКО Рейсинг Тим, Форд Ескорт) при придвижването от площад Хаджи Димитър до старта на Чешмата в местността Абланово.

На старта в неделния ден първи ще стартира състезателят записал най-слабо време в тренировките, а последен - спечелилият тренировките. Скоростните етапи се затварят 1 час преди първия състезателен автомобил.

Награждаването на победителите (местността Абланово, на чешмата) е предвидено по програма в 14 часа.

Източник: Дарик