„Лудогорец“ си тръгна само с точка от Стара Загора

Футбол
29.07.2018 / 09:32

"Берое“ и „Лудогорец“ завършиха 1:1 в интригуващ мач от втория кръг на Първа лига. Марселиньо откри резултата за шампионите в 57-ата минута, а в 62-ата Мартин Райнов изравни, след което така и не падна ново попадение и не беше излъчен победител.

За гостуването в Стара Загора наставникът на „Лудогорец“ Пауло Аутори даде почивка на някои титуляри, съхранявайки ги за реванша с МОЛ Види в Шампионска лига - на 1 август от 21:00 часа. Цели пет бяха промените в сравнение със срещата с унгарците в Разград (0:0). Георги Терзиев, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро, Жоао Пауло и Якуб Швиерчок започнаха от първата минута срещу „Берое“ вместо Козмин Моци, Светослав Дяков, Лукас Саша, Кешерю и Вандерсон.

Официален дебют в Първа лига за „Лудогорец“ записа Антон Недялков. Бившият защитник на ЦСКА замени Натанаел в 68-ата минута и доигра срещата под Аязмото.

В другия мач, игран днес, „Ботев“ (Пловдив) победи с 2:0 „Септември“ в София. Точни на "Васил Левски" бяха Стивън Петков и Тодор Неделев. Заслужените три точки за „Ботев“ дойдоха след бурната седмица при "канарчетата", които с победата днес донякъде свалиха напрежението.

Източник: Монитор
Снимка: Булфото