Българката Биляна Дудова стана европейски шампион по борба в Букурещ

Биляна Дудова
12.04.2019 / 16:40

Биляна Дудова донесе европейска титла на България на Европейското първенство по борба в Букурещ. За нея това е трети пореден триумф на европейско първенство, съобщава gong.bg

След като спечели титлата в долната категория през 2018 г., този път Дудова беше номер 1 на Стария континент и до 59 паунда. В полуфиналите тя победи 2:0 европейския шампион Елиф Ясилимарк, а в битката за титлата също спечели срещу руснака Светлана Липатова след 3 0.

Липатова загуби пасивност в средата на първата част, която завърши с резултат 1: 0 в полза на Дудова. А през вторите три минути борбата между двамата продължаваше да бъде предимно ръка за ръка, което се дължеше главно на пасивността на Липатова. Въпреки това, тя не издържа отличните атаки на Дудова и 1:30 минути преди края българката получи още два точки, което почти гарантира златния й медал.

Последната минута мина с Дудова, която доминираше на масата и спечели с финален резултат 3: 0. Треньорът на Липатова и руския национален отбор за жени е българският Симеон Щерев.

Това е третият медал за България в дамите, след като Евелина Николова и Миглена Селишка останаха със сребро.