Дрон със спорно знаме прекъсна мач в Лига Европа

Дронът със скандалното знаме, който прекъсна за 30 минути мача от Лига Европа и вбеси Казахстан
04.10.2019 / 15:17

Мачът от груповата фаза на Лига Европа между „Дюделанж“ (Люксембург) и „Карабах“ беше прекъснат в 36-ата минута при резултат 2:0 за гостите от Азербайджан, които впоследствие спечелиха с 4:1. Причината съдията да спре играта беше появата на дрон над терена. На летящото устройство беше закаченo знамето на арменския регион Нагорни Карабах.

Един от футболистите на гостуващия тим опита да свали дрона, ритайки топката към него, но не успя да го уцели. Случилото се бе явна провокация към гостите от Азербайджан във връзка с дългогодишния политически конфликт между арменци и азери. Съдията от Шотландия Джон Бийтън правилно разпореди прекъсването на срещата, която не се игра близо половин час.

За момента произходът на дрона остава неясен, а същото важи и за хората, организирали провокацията. Българският национал Симеон Славчев стана свидетел на случилото се. Халфът беше сред резервите на „Карабах“, като се появи в игра в 60-ата минута.

След мача от „Карабах“ жалба до УЕФА с настояване за тежки санкции, а същото направи и футболната федерация на Казахстан. Това не е първи подобен случай, след като преди години дрон със знаме прекъсна и двубоят между Сърбия и Албания

Източник: Монитор
Снимка: Фейсбук