Фондация иска удължаване на епидемичната обстановка

Предпазни средства срещу коронавирус
27.03.2022 / 20:29

В позиция до медиите от Фондация Астра форум и групата Наука в кризата настояха правителството да удължи извънредната епидемична обстановка и след 31 март.

Пред БНР доктор Момчил Баев, председател на фондацията посочи, че автоматичната отмяна, без в народното събрание да е приело промените в Закона за здравето, които да уредят въвеждане и прилагане на противоепидемични мерки крие рискове и поражда правен вакуум.

Доктор Момчил Баев посочи, че носенето на маски на закрито не трябва да бъда отменяно и се аргументира

"Говорим за една респираторна инфекция, която се предава по въздушно-капков път. Това е правилният начин за предпазване. Да не говорим за вход в лечебни заведения, в аптеки и в други обществени места, където има струпване на хора или пък на пациенти - тогава маските задължително трябва да са налице. Вижте какво става в други държави в Западна Европа, в далечния Изток. Covid не е отминал".

Източник: БНР
Снимка: Pixabay
 
 

Copyright © 2008-2023 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев