Григор Димитров с титла от тенис-състезание в Бризбейн

Григор Димитров
07.01.2024 / 12:33

Григор Димитров спечели турнира по тенис от сериите ATP 250 в Бризбейн (Австралия) и прибра 661585 щатски долара от наградния фонд. Поставеният под номер 2 Димитров победи поставения под номер 1 Холгер Руне (Дания) със 7:6 (5), 6:4 след 2 часа и 19 минути игра. Григор спечели титлата с с пет победи при само един загубен сет, съобщи БНР.

Григор Димитров имаше две поредни точки за пробив в първия гейм, но в точния момент нанесе най-добрите си удари, за да вземе преднина. Следващите няколко минути преминаха равностойно, като двамата играчи си подаваха, но не винаги беше лесно. Мачът стигна до тай-брейк и Димитров поведе с 3:0 след два мини пробива. Рун успя да върне един, но взе сета с 6:5.

Във втория сет Григор Димитров получи първия си пробив в мача в седмия гейм. Водейки с 40:15 при подаването на Руне, българинът пропусна първата точка за пробив, но при втората точка измъкна топката за пробив.

Рун трябваше да отразява два мачбола, за да запази мача при 3:5, но успя да сервира за мача и при 5:4 Григор Димитров сервира за мача и не се отказа, спечелвайки деветата титла в кариерата си. За последен път българинът спечели финалите на ATP в Лондон през ноември 2017 г.

Снимка: Уикипидея