Млад атлет от Ямбол спечели три златни медала на Националния шампионат до 18-годишна възраст в Стара Загора

..............................................
20.06.2024 / 14:24

Младият атлет Зинга Фирмино от Спортен клуб по лека атлетика „Радио 999" спечели три златни медала на Националния шампионат до 18-годишна възраст в Стара Загора. Така си осигури участие на Европейското първенство до 18 години в Банска Бистрица, Словения, и на Балканския шампионат в Марибор, Словения.

Фирмино завърши първи на скок дължина и троен скок, а заедно със своите съотборници спечели златото и на щафетното бягане (4х100 метра).

Това е пореден успех за школата на Петрана Чамова, ръководител на Спортния клуб по лека атлетика „Радио 999“, което доказва нейния професионализъм и ангажираност към младите таланти на Ямбол.

Община Ямбол поздравява Зинга Фирмино за неговите успехи и му пожелава добри резултати на предстоящите състезания!