Ямболският спортист Никола Караманолов от Лекоатлетически клуб „Радио 999“ постигна нов личен рекорд

...........................................
29.07.2024 / 11:00

Ямболският лекоатлет Никола Караманолов от Лекоатлетически клуб „Радио 999“ постигна значителен личен рекорд и спечели два сребърни медала на националния шампионат до 20 години в Стара Загора.

В надпреварата Караманолов постави личен рекорд на 100 метра, като завърши с време от 10:39 секунди и спечели второто място. Той повтори успеха си и в бягането на 200 метра, пресичайки финалната линия за 21:56 секунди.

Тези постижения идват като подготовка за предстоящото световно първенство, което ще се проведе в Перу. Караманолов заслужи участието си на престижния турнир миналия месец, след като покри необходимата квалификационна норма.

Община Ямбол поздравява Никола Караманолов за неговите забележителни постижения и му желае успех на световното първенство!