В артилерийския полк в Асеновград с тържествена церемония бе приета новопридобита радиолокационна станция ARTHUR MOD „С“

.....................................
19.12.2024 / 09:29

В Асеновград, в 4-ти артилерийски полк, се проведе тържествен ритуал по приемане на новопридобита радиолокационна станция ARTHUR MOD „С“ за разузнаване на стрелящи артилерийски системи. Генерал-майор Деян Дешков, командир на Сухопътните войски, отбеляза, че това е първата крачка към модернизацията на въоръжението и обяви планове за въвеждане на още подобни системи в бъдеще.

Ключът за новата станция бе официално връчен на командира на батареята за артилерийско разузнаване. На церемонията присъстваха представители на местната власт, производителите на техниката, както и духовници от Асеновградската околия, които осветиха станцията и отслужиха молебен за здраве и успехи на военнослужещите, съобщиха от Министерство на отбраната.

Снимка: Министерство на отбраната
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев