Президентът Радев: Много скоро ще разберем дали новите мнозинство и опозиция ще се заемат истински с належащите проблеми на обществото

Президентът Румен Радев заяви, че скоро ще стане ясно дали новото мнозинство и опозиция ще се фокусират върху належащите проблеми на обществото или ще се занимават с вътрешни конфликти. Той предупреди, че ако се случи второто, търпението на българите може бързо да се изчерпи.
Държавният глава подчерта, че оценката му за правителството и отношенията с него ще зависят от това как министрите ще отстояват националния интерес и ще работят за подобряване на живота на хората. Радев изрази надежда, че новото правителство и парламентът ще допринесат за преодоляване на политическата и институционалната криза.
По темата за задържаните български моряци от кораба „Галакси Лидер“ Радев заяви, че президентската институция и предишното правителство работят активно за тяхното освобождаване. Той спомена проведени разговори с лидери от Близкия изток и изрази надежда за положителен резултат скоро, призовавайки за сдържаност по темата, за да не се използва за личен пиар.
По повод встъпването в длъжност на новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп, Радев подчерта важността на стратегическите отношения между България и САЩ, включително на най-високо политическо ниво.