Протестиращи планират да блокират жп прелеза край гара Кремиковци заради спуснати бариери

Снимката е илюстративна
10.02.2025 / 09:03

Протестиращи планират да блокират жп прелеза край гара Кремиковци заради честите и продължителни задръжки, причинени от маневриращи влакове. Те се оплакват, че ежедневно чакат по 30 минути до 15 пъти на ден. Жители от района твърдят, че много хора преминават на затворен прелез, рискувайки животите си. Недоволните настояват от години за изграждане на надлез, съобщава NOVA.

В Трявна също има напрежение около жп прелеза, където след фатален инцидент с шофьор местните искат поставяне на автоматична бариера. Те се оплакват от дълги чакания до 40 минути и големи задръствания, което принуждава някои шофьори да минават на спуснати бариери.

От Националната компания „Железопътна инфраструктура” уверяват, че се стремят да спазват регламента, според който бариерите не трябва да остават затворени повече от 20 минути.

Снимка: Станимир Петков
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев