МВнР изрази съпричастност към народа на Северна Македония след трагичния инцидент в Кочани

.....................................
16.03.2025 / 16:25

Министерство на външните работи на България изрази съпричастност към народа на Северна Македония след трагичния инцидент в Кочани, при който загинаха десетки хора, а много други бяха ранени.

Министърът на външните работи Георг Георгиев проведе телефонен разговор с македонския си колега Тимчо Муцунски, по време на който поднесе съболезнования към семействата на загиналите и изрази надежда за бързо възстановяване на пострадалите. Той потвърди готовността на България да окаже помощ, включително за лечение на ранените в български болници.

Министър Муцунски информира за мерките, предприети от македонските власти за справяне с последиците от трагедията.

България подчерта значението на солидарността и добросъседските отношения в трудни моменти и заяви готовност да окаже допълнителна помощ при нужда.

Снимка: МВнР
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев