В столичния парк „Света Троица“ беше открита изложбата „Шофирай със сърце и разум“

.....................................
06.04.2025 / 17:23

В столичния парк „Света Троица“ беше открита изложбата „Шофирай със сърце и разум“, организирана от Фондация „Ани и Явор: Ключът е любовта“. Темата на изложбата е насочена към безопасността на пътя и отговорното шофиране. В нея участват 18 млади финалисти на възраст между 15 и 24 години, които чрез рисунки, създадени с различни материали и дигитални техники, изразяват своите послания за повече разум и любов на пътя.

Комисар Мария Ботева от Главна дирекция „Национална полиция“ беше част от журито, оценяващо творбите. Според Десислава Малчева – председател на Фондацията и майка на загиналата Ани – конкурсът цели да ангажира младите хора с темата за пътната безопасност и да предотврати бъдещи трагедии като тази, отнела живота на дъщеря ѝ и нейния приятел Явор през май 2023 г.

Изложбата ще бъде представена и в Бургас в началото на май. Събитието включваше още дейности, насочени към децата и младежите – пътни полицаи от ГДНП и СДВР обясняваха последиците от шофиране под въздействие на алкохол и наркотици. Присъстващите можеха да участват в игри, викторини и симулации с алкоочила, както и да разгледат полицейско оборудване и техника.

Още снимки от новината

.....................................

 

Снимки: МВР
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев