"Продължаваме Промяната" поиска оставката на председателя на Агенция „Пътна инфраструктура“ заради смъртта на Сияна
.svg.png&size=thumb100x100)
От "Продължаваме Промяната" поискаха оставката на председателя на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) инж. Йордан Вълчев във връзка с катастрофата, при която загина младата Сияна. Това съобщава в публикация БНР. Депутатите Андрей Цеков и Кирил Петков настояха министърът на регионалното развитие Иван Иванов незабавно да освободи Вълчев заради разпространена подвеждаща информация относно състоянието на пътя между селата Телиш и Радомирци, където се случи трагичният инцидент на 31 март.
Те подчертаха, че още през 2022 г. АПИ е установила, че участъкът е в изключително лошо състояние и се нуждае от основен ремонт. Процедура за изготвяне на технически проект е започната още през октомври 2022 г., договорът е подписан през февруари 2023 г., а до пролетта на 2024 г. проектът е бил готов. Освен това, миналата година Държавната агенция за безопасност на движението е предупредила, че участъкът е с повишена аварийност и висок риск.
Арх. Иван Шишков коментира, че проблемът с пътната инфраструктура е толкова сериозен, че АПИ няма правилен ход на действие.