Борбата срещу вейповете, райския газ и наркотиците не може да се води без подкрепата на самите деца

.....................................
13.04.2025 / 14:05

Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов заяви пред Съвета на децата, че борбата срещу вейповете, райския газ и наркотиците не може да се води без подкрепата на самите деца. Той подчерта, че всичко започва с промяна в начина на мислене и че кампанията на Държавната агенция за закрила на детето има смисъл, дори ако само едно дете бъде спасено.

Министърът обеща активни действия за превенция, включително разговори с производители на бездимни устройства и с представители на медиите, заради агресивния маркетинг към младите. Той отговори на въпроси на детските представители по темите за контрол, медийно влияние и предстоящи инициативи.

На форума присъстваха известни спортисти и медицински експерти, които подкрепиха кампанията и призоваха децата да водят здравословен и активен начин на живот. В рамките на кампанията продължават открити уроци в училищата, обхванали досега над 2600 деца. Гуцанов обяви, че следващото посещение ще бъде във Варна, съобщават от пресцентъра на Министерство на труда и социалната политика.

Снимка: Министерство на труда и социалната политика
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев