Деца боядисваха великденски яйца в храм „Св. Богородица“ в Сливен

На 17 април, Велики Четвъртък, в двора на храм „Св. Богородица“ в Сливен се проведе празнична инициатива с участието на над 200 деца от градските училища. С благословението на митрополит Арсений и с организатори Културно-просветния отдел при Сливенската митрополия и Българския червен кръст, децата боядисаха над 1000 великденски яйца и изпълниха празнични песни.
Събитието премина с много радост и ентусиазъм. Иконом Йоан Петров връчи благодарствена грамота на доброволците от Българския младежки червен кръст, а отец Панайот, дякон Владимир Рогачев и г-жа Ани Вълева подариха на децата великденска книжка, молитвеник и свещи от името на митрополит Арсений.
Боядисаните яйца ще бъдат раздадени от митрополита на 20 април по време на Пасхалната вечерня във възрожденския храм "Св. вмчк Димитрий Солунски" в Сливен.
Още снимки от новината