Официалното откриване на Майските дни на културата „Сливенски огньове“ 2025 ще се състои на 7 май

Официалното откриване на Майските дни на културата „Сливенски огньове“ 2025 ще се състои на 7 май в Драматичен театър „Стефан Киров“ с балета „Копелия“ на Държавна опера – Стара Загора. Входът е с безплатни пропуски, които могат да се получат от касата на театъра. Символният огън на празниците ще бъде запален в 20:45 ч. с церемония, включваща светлинно, огнено и лазерно шоу.
Кметът Стефан Радев сподели, че програмата до края на месеца е наситена с множество събития, изложби, концерти и фестивали, които ще зарадват жителите на Сливен. Заместник-кметът Пепа Чиликова акцентира върху ключовите събития, като концерт на Адолфо Коррадо и Татяна Шиварова на 8 май, винилна буквена експозиция „Сливен е слово“ на 9 май и поднасяне на венци пред паметника на Хаджи Димитър на 10 май.
Сред другите значими събития са 17-то издание на Националния фестивал на детската книга, Оперна гала „Гласът на Камен“ на 16 май, Нощта на музеите и галериите на 17 май, традиционното състезание „Пиша и чета правилно“ на 19 май и честването на Деня на Светите братя Кирил и Методий на 23 и 24 май.
Майските дни ще завършат с ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника на Хаджи Димитър и сливенските възрожденци на 2 юни по повод Деня на Ботев и загиналите за народна свобода.