Празничен 23 май в Сливен с концерти, награда „Аргира Жечкова“ и илюминации

Сливен
23.05.2025 / 11:10

В навечерието на 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост, Община Сливен организира празнична програма с концерти и тържествена церемония.

Днес, 23 май, празненствата започват в 16:00 ч. с концерт на детските градини на откритата сцена на площад „Хаджи Димитър“. В 18:00 ч. в зала „Сливен“ ще се състои официалното връчване на наградата „Аргира Жечкова“ за 2025 г., придружено от музикална програма със Стефан Илчев и млади изпълнители от Вокално студио „Усмивка“ и Вокална група „Славейче“ от ОУ „Христо Ботев“.

Вечерната сцена на площада ще бъде озарена от концерт на Силвия Кацарова и Вокална група „Петте сезона“, започващ в 19:30 ч. Празничната вечер ще завърши с илюминации в 21:30 ч.

Снимка: Станимир Петков
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев