Фон дер Лайен обсъди с Тръмп санкциите срещу Русия и предстоящите мита

Урсула фон дер Лайен
15.06.2025 / 13:25

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен проведе разговор с президента на САЩ Доналд Тръмп ден преди срещата на Г-7. Тя съобщи за разговора в социалната мрежа Х, като отбеляза, че основни теми са били ситуацията в Близкия изток, отражението ѝ върху енергийните пазари, войната в Украйна и необходимостта от засилен натиск върху Русия.

Фон дер Лайен подчерта значението на постигането на прекратяване на огъня в Украйна и изрази надежда, че на срещата на Г-7 ще бъде постигнато съгласие за засилване на санкциите срещу Москва, с подкрепата на останалите членове – САЩ, Великобритания, Канада и Япония.

Освен това тя заяви, че очаква „добра сделка“ по въпроса с митата преди изтичането на отсрочката, дадена от Тръмп до 9 юли.

Снимка: Уикипидея
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев