Сухопътните войски развиват способности за работа с бойните машини „Страйкър“

.....................................
12.07.2025 / 12:20

От 9 до 11 юли в Централния военен клуб в София се проведе начална координираща конференция, посветена на изграждането на основни способности за използване на бойните машини „Страйкър“ от Сухопътните войски на България и Северна Македония. Събитието поставя началото на поредица от форуми, посветени на обучение, подготовка и поддръжка на техниката. В конференцията участваха представители на Сухопътните сили на САЩ, съобщиха от Министерство на отбраната.

Форумът беше открит от командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков и се проведе под ръководството на полковник Атанас Георгиев. Основната тема включваше развитието на нормативна база, тактически указания и обучение, свързани с бойните и спомагателните машини „Страйкър“.

Сред участниците бяха военнослужещи, представители на военни учебни заведения и структури на Министерството на отбраната, както и експерти от САЩ и Северна Македония. Те обсъдиха съвместни обучения и тренировки, целящи постигане на оперативна готовност. В рамките на конференцията бяха посетени учебни центрове и полигони, където участниците се запознаха с възможностите за практическа подготовка с машините „Страйкър“.

Снимка: Министерство на отбраната
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев