Четвърти ден гори пожарът край Сунгурларе – над 10 000 дка гора изпепелени

.....................................
11.08.2025 / 09:39

Четвърти ден продължава гасенето на пожара край Сунгурларе, където все още има активни огнища. Пламъците избухнаха в петък на обяд и вече са унищожили над 10 000 декара гора между селата Скала и Бероново. Опасност за населените места няма, но бедственото положение остава в сила.

Вчера, заради силния вятър, огънят се приближи до село Скала, но пожарникари успяха да го спрат. В акцията участват и два шведски самолета и хеликоптер, които ще продължат да помагат и днес. На терен работят екипи на пожарната, доброволци, тежка техника и булдозери.

Кметът на Сунгурларе, инж. Димитър Гавазов, съобщи за БНТ, че пожарът има два активни фронта – към Скала и към Бероново, и предупреди, че следобед отново се очаква засилване на вятъра. Хората от местния дом за възрастни, евакуирани превантивно, остават временно настанени в кризисен център.

Снимка: Станимир Петков
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев