Зеленски: Украйна подготвя нови удари дълбоко в Русия

Володимир Зеленски
31.08.2025 / 15:02

Президентът на Украйна Володимир Зеленски обяви, че се подготвят нови удари дълбоко в Русия. В изявление в платформата „Х“ след среща с главнокомандващия Александър Сирски той подчерта, че страната разполага с нужните сили и ресурси и ще продължи активните си действия за защита на Украйна.

Зеленски се позова на доклад на Сирски за положението по фронтовата линия. Той изтъкна, че основните усилия на руската армия са съсредоточени в района на Покровск, където обаче търпят най-големи загуби. Само за първите осем месеца на годината руските сили са дали над 290 000 убити и тежко ранени, като повечето загуби са именно в Донецка област, без да е постигната нито една стратегическа цел.

По думите на Зеленски, в някои участъци на фронта се прилагат стабилизационни мерки. Той благодари на подразделенията, които осигуряват „обменния фонд“ – пленени руски войници, използвани за размяна с пленени украинци.

Президентът съобщи още, че е направен анализ на ситуацията в Запорожие, както и в граничните райони на Сумска и Харковска области. Той потвърди, че Украйна ще продължи активните си операции и че са предвидени нови удари в руска територия.

Снимка: Туитър
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев