БСП прави компромис в името на стабилността и влизането в еврозоната
Депутатът от „БСП – Обединена левица“ Габриел Вълков заяви по БНТ, че партията приема участието си в управлението като компромис, за да се избегнат предсрочни избори през януари или февруари. Според него целта е да се осигури стабилност и да се постигне правно влизане на България в еврозоната.
Вълков определи изявлението на Бойко Борисов за преформатиране на управлението като емоционално и подчерта, че и ГЕРБ, и БСП имат управленски опит и разбират нуждата от разум, диалог и поставяне на общия интерес над личния и партийния.
Той добави, че в министерствата, ръководени от БСП, няма корупционни скандали, и настоя партията да получи заместник-министри и в други министерства, за да се осигури по-добър контрол. По думите му няма риск БСП да загуби доверието на избирателите си, тъй като това обикновено се случва само на нови и малки партии.
