Ръст на продажбите на нови и употребявани автомобили в България
Търговците на автомобили в България отчитат значителен ръст в продажбите както на нови, така и на употребявани коли. До септември над 40 000 нови автомобила са продадени, а прогнозите са до края на годината броят им да надхвърли 55 000, съобщава БНТ.
И на пазара на коли втора ръка се наблюдава бум. Много хора, като Огнян Георгиев, решават да купят автомобил по-рано от планираното заради бързото покачване на цените. Най-търсени са автомобили на около 10 години с нисък разход на гориво, като средната цена е между 10 000 и 15 000 лева.
Продажбите на нови автомобили също са рекордни. Клиентите са готови да платят повече за допълнителни екстри, като все повече се интересуват и от електрически и хибридни превозни средства. По думите на търговците, увеличението на продажбите се наблюдава особено през септември и октомври и се свързва с навлизането на еврото.
