Президентът Румен Радев подкрепи активната гражданска позиция на студенти в защита на демокрацията

.....................................
03.12.2025 / 18:07

Президентът Румен Радев се срещна със студенти от Студентската асоциация за изследване на международните отношения към УНСС и приветства активната им гражданска позиция в подкрепа на демокрацията. Младите хора, обучаващи се в специалностите „Международни отношения“, „Европейска политика и икономика“ и „Политология“, зададоха въпроси, свързани с текущите обществено-политически процеси и изразиха стремежа си да живеят в държава с върховенство на правото и ясно разделение на властите.

Радев подчерта важната роля на младото поколение в развитието на демократичните процеси и акцентира върху значението на борбата с корупцията и олигархичните зависимости за бъдещето на страната и реализацията на младите специалисти. Той насърчи студентите да продължат да развиват знанията си в областта на правото, международните отношения и управлението, за да бъдат част от бъдещия експертен и лидерски потенциал на България.

Студентите посетиха сградата на президентската институция, включително Гербовата зала и Многофункционалната библиотека. Съветниците на президента ги запознаха с възможностите за стажове и инициативи, както и с правомощията на държавния глава.

Още снимки от новината

.....................................
.....................................

 

Снимки: Президентство
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев