Мария Ангелиева се сбогува с арабските посланици преди мандата си в Унгария

.....................................
13.12.2025 / 14:49

Заместник-министър Мария Ангелиева организира прощална среща-коктейл с акредитираните в България посланици на арабските държави. Събитието се проведе на 12 декември 2025 г. във връзка с предстоящото ѝ встъпване в длъжност като посланик на България в Унгария, съобщи МВнР. Сред символичните домакини беше и съветникът в кабинета на министъра Димитър Михайлов – арабист и бъдещ български посланик в Катар. Присъства и генералният директор „Двустранни отношения“ Тодор Стоянов, който предстои да поеме ръководството на българското посолство в Испания.

По време на срещата беше представено новото издание на арабски език на сборника от семинара „Заедност на религиите и общностите в България: измерения на публичност и дипломация с универсална приложимост“. Проектът е осъществен с подкрепата на българо-иракския предприемач инж. Муханнад Ал-Нуейми. Посланиците получиха екземпляри от книгата, както и допълнителни копия, предназначени за външните министри на арабските държави. В изданието е включено и лично послание от министър Георг Георгиев, в което се акцентира върху значението на толерантността, междурелигиозния диалог и обществената хармония за стабилността и единството на България.

В словото си Мария Ангелиева изрази благодарност към дипломатите за усилията им в развитието на отношенията с България, като подчерта, че връзките между страната ни и арабските държави се градят върху взаимно уважение, споделени интереси и дългогодишно партньорство, което ще продължи да се развива в дух на доверие и сътрудничество.

Снимка: МВнР
 
 

Copyright © 2008-2025 Общинска организация на инвалидите - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев