Шахматен клуб "Сините камъни" постигна впечатляващо представяне на Държавното първенство по ускорен шах и блиц

...........................................
20.05.2024 / 20:20

Шах клуб "Сините камъни" от град Сливен постигна впечатляващо представяне на Държавното първенство по ускорен шах и блиц, което се състоя от 17 до 19 май 2024 г. в хотел "Sport Palace" в града. Състезанието включваше категории до 6, 8, 10 и 12 години за момичета и момчета.

Клубът имаше много поводи за радост, тъй като двама от неговите състезатели спечелиха шампионски титли, двама станаха вицешампиони и един спечели бронзов медал. Димитър Маринов демонстрира отлична игра и заслужено стана шампион на България за момчета до 10 години. Василена Очкова показа изключително майсторство както в ускорения шах, така и в блица, като спечели златото при момичетата до 12 години. Ханко Кръстев също заслужава похвала, тъй като успя да завоюва вицешампионската титла при момчетата до 12 години второ място по блиц за момичета до 12 г. Иван Иванов добави още един медал към колекцията на клуба, като завърши трети в категорията блиц при момчетата до 12 години.

Като цяло представянето на Шах клуб "Сините камъни" на Държавното първенство беше изключително успешно, като всичките им състезатели показаха забележителен дух и решителност. Горди сме с техните постижения и очакваме още по-големи неща от тях в бъдеще.