Спортен клуб по ориентиране "Туида" Сливен взе участие в държавно първенство по Коло ориентиране край Казанлък

..............................................
18.06.2024 / 12:34

Държавно първенство по Коло ориентиране се проведе на 14-16 юни в село Горно Черковище (Казанлък). В събитието взеха участие 32 отбора и 400 участници от цялата страна. Спортният клуб по ориентиране "Туида" от Сливен участва с 16 членове. Те се състезаваха в три етапа (спринт, дълга дистанция и щафета).

В състезанието по спринт Йоана Стоянова стана държавна шампионка в G14, Мартина Койнова беше втора в G12, а Диана Анастасова - трета.

В дългата дистанция Йоана Стоянова отново взе най-високото отличие, а Мартина и Диана си размениха местата с предишния ден.

В последния ден се проведе най-зрелищното състезание - щафетата. Йоана, Мартина и Диана спечелиха състезанието заедно с Дани и Марти в група G14 "Котки".