Воински ритуали в памет на загиналите български военнослужещи в Ирак
На 27 декември във възпоменателни церемонии в Карлово и Русе бяха почетени 13-те български военнослужещи, загинали в операцията на коалиционните сили за стабилизиране и възстановяване на Ирак през 2003–2008 г., съобщава Министерство на отбраната.
В Карлово военнослужещи от 61-ва Стрямска механизирана бригада отдадоха воински почести пред Паметника на загиналите в борбата срещу световния тероризъм и поднесоха венци и цветя.
В Русе Съвместното командване на специалните операции (СКСО) почете офицерски кандидат Антон Петров, загинал преди 22 години при нападението над база „Индия“ в Кербала, като пред гроба му бяха положени венци и цветя от заместник-командира на СКСО полковник Иван Райков, роднини, приятели и бойни другари.
На 28 декември в Крумовград бригаден генерал Божидар Бойков и военнослужещи от специалните сили ще участват в церемония в памет на старши лейтенант Николай Саръев, загинал при атентата срещу база „Индия“ на 27 декември 2003 г.
На 29 декември в Плевен военнослужещи от 5-то бригадно командване ще отдадат почести пред паметната плоча на офицерските кандидати Иван Инджов, Свилен Киров, Гърди Гърдев и Димитър Димитров от 5-та Шипченска механизирана бригада, загинали в Ирак. В тяхна памет ще бъде отслужена панихида.
Още снимки от новината
